O mně
home

O mně

Předem Vás všechny zdravím. Jmenuji se Marek Černý a většina lidí, kteří mě znají, mi říkají ,,Máro". Určitě mě těší, že jste otevřeli mé stránky a doufám, že zde najdete to co hledáte... Narodil jsem se 21. 2. roku 1973 v malém městečku Západních Čech, které se jmenuje Planá. Nikdy jsem neměl potřebu se odsud odstěhovat, protože je tady spousta fajn lidí a také vyznavačů stuntrindigu. Jako bonus mi Planá nabízí i celkem pohodové letiště ,, Kříženec", které je známe v pořádání loňského Stuntriding cupu a v předchozích letech Auto-moto párty 1-10.

Mé začátky...

Nevím kdo mi předal ten vzácný gen lásky k motocyklům, neboť v mé rodině panuje spíše panická hrůza k jízdě po dvou kolech... Už od malička bylo mým velkým snem dokázat ujet alespoň malý kousek po zadním kole. Rodiče asi nebyli nadšení, když jsem už jako devítiletý, přitáhl domů první torzo motocyklu jawa 250, které stejně nemělo motor a nikdy nevyjelo, no jo no, kámoš mě pěkně natáhl, ale dostal za to akvárko i z rybičkama, může mě jen těšit, že se mu tenkrát po cestě domů rozpadlo.

Od té doby jsem už jen šrouboval a montoval, až jsem si vyšrouboval prvního simsona, který mi konečně dovolil okusit jízdu po zadním kole. I když jsem tahal nohy za sebou, konečně jsem poznal ten pocit ject po zadním.

Pak jsem asi jako každý kluk nakupoval to, co nám doba před rokem 1989 dovolila ( jawa 350 atd.) Nebudu vás zatěžovat mým zábavným a plnohodnotným životem, ale raději popojedeme k freestylovému stylu, který se nazývá stuntriding.

O tento sport jsem se začal zajímat asi před 6 lety, ale plně se mu věnuji zhruba 3 roky. Začalo to tím, že jsem měl možnost vidět trénovat na motorce u nás již známého a úspěšného stuntridera Otu Hrubeše. Když jsem ho viděl hlavou mi proběhla myšlenka ,, tak tohle bych chtěl umět taky".

Od té doby už mne nezajímalo nic jiného, než sehnat vhodnou motorku a hrr na letiště rozbít si pořádně držku. A přesně tak se taky stalo ,,rychle nahoru a ještě rychleji dolu".

Následovalo pět zadřených motorů a potlučené motorky ze všech stran, které pak spíše působily dojmem, že patří do sběru a ne na silnici. Tohle jsou tvrdé začátky každého stuntridera. Určitě mi dají za pravdu všichni ti, co se o to někdy pokusili. Tehdy jsem se přesvětčil o pravdivosti věty, kterou mi jednou řekl Mára Matoušek ,, Stuntriding je běh na dlouhou trať, u kterého se nesmí přeskakovat stránky..." Přesvětčil jsem se o tom, že tahle věta je pravdivá a proto ji posílám dál, všem těm, kteří mají chuť jezdit po zadním kole ( nejlépe do kola a ještě lépe bez kola). Všem přeji hodně úspěchů a co nejméně pádů, pevné nervy a tolerantní přítelkyně, které nežárlí na naše motocyklové milenky.

Mé dík..

Závěrem bych chtěl tímto způsobem poděkovat pár lidičkám, kteří mi ulehčují můj stuntrindingový svět: Nejdříve začnu u mojí drahé polovičky Michalky, která stejně nikdy nepřestane na motorky nadávat...

Velké dík mé mámě a otci kteří měli vždycky trpělivost...

Dík mému kamarádovi Přémovi Veselému za to, že mi pomáhá opravovat motorky...

Díky patří také Tomáši Vojtěchovskému ( foto, video a grafické prácičky)...

Díky Machymu za tvorbu těchto stránek...

Dík Jardovi Janovskému za letošní motorky ,, fungujou dobře"

Omlouvám se všem které jsem tady nenapsal, ale to bych mohl psát do nekonečna.

TAKŽE NA KONEC JEN STUNTRIDINGU ZDAR, HODNĚ ÚSPĚCHů A CO NEJMÉNĚ NEHOD

 

Výsledky soutěží, kterých si cením:

Auto- moto párty 2002 1. místo 

European Stunt Riding Championship 2002 ( pořadí jen českých jezdců) 6. místo

Exteme moto show Slušovice 2007 3. místo

Stuntriding cup ČR 2007 4. místo

Extreme moto show Slušovice 2008 1. místo

Stuntriding cup 2008 3. místo

f.graphic M@chy

A